טיפול רגשי בשיטת NLP


התהליך העוצמתי של אימון אישי בשיטת NLP במהלכו האדם מצמצם את הפער בין המצוי והרצוי, ומגדיר לעצמו את העתיד המיטבי שלו, דרך התת מודע והמודע .
לעיתים במהלך אימון באמצעות שיטת NLP מתגלה תקיעות רגשית אצל המתאמן שאינו מצליח להתגבר עליה רק באמצעות תהליכים קוגניטיביים, כך שאם ישנם הרגלים שהאדם אינו מצליח להשתחרר מהם במהלך התהליך האימוני, הכלים והמיומנות של שיטת NLP מאפשרים לו לקבל כלים לשליטה מהירה בתת מודע ולערוך שינויים בהרגלים.
השיטה פותחה בשנות ה 70 כאשר שני חוקרים מאוניברסיטת סנטה קרוז בקליפורניה – ריצ'רד בנדלר (מתמטיקאי) וג'ון גרינדר (בלשן) נפגשו והחליטו לחקור ולבנות יחד מודל לתקשורת מיטבית.
.


  • NLP נשען על חוזקותיו של האדם, ממנף אותן ומעורר לחיים את משאביו.
  • NLP מאתגר את האדם לצאת מאזור הנוחות לעבר חשיבה, תחושה והתנהגות רצויים.
  • מאמן NLP יודע לזהות אלמנטים חשובים מדרך החשיבה של המתאמן (באמצעות השפה בה משתמש המתאמן, שפת גופו, התנהגותו ותחושותיו בעת האימון ומחוצה לו) ומתוך כך יודע כיצד, היכן ומתי בדיוק הזמן לאתגר לגמישות ושינוי.
  • טכניקות NLP עובדות מהר, אינן מהוות התנגשות עם כלים אימוניים, אלא רק השלמה טבעית ודיוק של התהליך.
  • מאמן NLP רואה, מרגיש ושומע באופן הרגיש והמדויק ביותר את צרכיו של המתאמן שמולו וכך מייצר כימיה (rapport) ואמון מקסימאליים לאורך כל התהליך.
  • מטרה המושגת באימון NLP, מחזיקה מעמד לאורך זמן.
NLP

בתהליכים שאני מעבירה את המונחים אני נעזרת בארגז הכלים העשיר שיש ברשותי ועושה שימוש גם בנשימה מעגלית NLP EFT .
אני מצליחה להביא את המונחה דרך התת מודע ליכולות גבוהות ולדיוק מירבי תוך זמן קצר, וכל זה מתוך הריפוי האישי שלי של טראומה אשר חוויתי בגיל צעיר. מאחר וטופלתי בעזרת כל הכלים הללו יש לי יכולות הבנה גבוהה ומדויקת להביא את המונחה למיטבו.

הנני מתמחה בטיפול בטראומות, חרדות, מחשבות טורדניות, ונותנת כלים מתאימים כדי להשתחרר מהם.
במהלך טיפול בטראומה אני מלמדת את המונחה לחבק את הכאב, לדעת שהוא היה שם ויתכן שהייתה לו כוונה חיובית בקיומו, גם הטראומה נכפתה עלינו ואין לנו שליטה עליה חשובה התגובה הרגשית שתבוא בעקבותיה. בטיפול בטראומה בתחילה אנחנו פותחים אותה-כמו פצע, מוציאים את כל המוגלה לפעמים היא כואבת כאשר נוגעים בה אך כאשר אנו מתחילים לנקות את המוגלה כך גם הנשמה מתחילה להתרפא, האדם שעובר תהליך טיפול בטראומה מבין שהוא תיפקד במשך שנים בניתוק רגשי , ולמעשה בטיפול אני מצליחה לחבר את האדם לעצמו מחדש ולהביאו לדיוק המשאבים והכוחות הקיימים בו ולהעצים אותו.
למעשה אנחנו עוברים הליך עוצמתי מנקודה א' לנקודה ב' כאשר בנקודה ב' האדם מביו ומודע לכל היכולות שלו ויכול לממש את עצמו ברמה גבוהה יותר.
ניסיון רב בחיזוק האני הפנימי תוך כדי מפגש עם הילד הפנימי, בחיבור זה למעשה המונחה עובר תהליך להעצמה אישית ומעצים את היכולות שלו לכדי מקסימום.