קלפי טארוט image
קְלָפֵי טָארוֹט (מצרפתית, Tarot) הם מערכת קלפים שעוצבה במקור לצורכי משחק (אשר דמה בעיקרו לברידג') ועל פי אמונה עממית ניתן בעזרתם לחזות את העתיד.
החפיסות העתיקות ביותר הקיימות כיום מקורן בצפון איטליה ותאריכן נקבע לתקופת אמצע המאה ה-15. אלה נקראו "קלפי הניצחונות", שכן את ציורם הזמינו האליטות בעת חגיגתם של מאורעות מיוחדים כגון ניצחונות, חתונות והריונות חשובים.
בתרבות המערבית קלפי הטארוט נתפסים לרוב ככלי לניבוי, אם כי כיום קלפי הטארוט  משמשים ככלי יעוץ. בעשור האחרון חל  שינוי תפיסה בגישה אל הקלפים והשימוש בהם לא ככלי לחיזוי העתיד אלא ככלי להסתכלות פנימה, ליעוץ ולהכוונה, להבנת מרכיבי האישיות. בעזרת קריאה בקלפים ניתן לראות מהן החוזקות והחולשות של השואל ולכוון אותו למטרה.
קיימות גרסאות רבות למערכת קלפי הטארוט. כל אחת מציגה תמונות שונות על קלפיה, אשר נוצרות למטרות מחקר ולימוד, פרשנות אישית, שימושים מיסטיים, או כיצירות אמנות בפני עצמן. כיום, החפיסה הפופולרית ביותר לקלפי הטארוט היא חפיסת ריידר-ווייט
Rider-Waite Tarot Decכשאני מבצעת קריאת קלפי טארוט אני מסתכלת על השואל כמכלול שלם, אני מסתכלת בתמונה הרחבה, ומעמיקה את הקריאה ולכן התשובות שלי אינן רק כן או לא, אלא אני מסבירה את הקריאה ומבהירה לשואל איך בכל זאת להגשים את המטרה, מנתחת את החולשות שלו, את החוזקות שלו והאם ניתן להגשים את המטרה.
לפעמים כאשר נשאלת שאלה פשוטה כמו "האם ללכת ללמוד קורס זה או אחר?" ועולה קלף של 7 חרבות ואני מראה אותו לשואל ובעזרת תגובתו לקלף, אני מבינה שהשאלה היא רק תירוץ ויש משהו נסתר ואינו גלוי– כמו מערכת זוגית שאינה פורייה.